Güvenlik, Gizlilik ve Haklar

Anasayfa » Kullanım koşulları » Güvenlik, Gizlilik ve Haklar
share on facebook  tweet  share on google  print  

Güvenlik, Gizlilik ve Haklar

"Kullanım koşulları" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar

Bu sayfada aşağıdaki başlıklar yer alır. 

1. Web adresleri (URL's) [Başa dön]

Herhangi bir sitede "Mihr Yayınları" Logosunu ve/veya Logolarını görmeniz bu güvenlik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamına gelmez. Web adresini kontrol etmeniz gerekir. Zira Logomuzu izinsiz ve kötü niyetle kullanmak isteyen kişiler olabilir.

  • "Mihr Yayınları" web adresi (www.mihryayinlari.com/) mutlaka adres satırında yer alır.
  • "Mihr Yayınları" web yayınlarını asla IP kullanarak gerçekleştirmez, mutlaka kendine ait alan adını kullanır.

2. Güvenlik [Başa dön]

www.mihryayinlari.com adresinde yapacağınız tüm kredi kartı işlemleri uluslararası güvenlik standartı olan SSL koruması altında gerçekleşir. Para transfer işlemlerinde ise Yapı Kredi Bankası Sanal POS'u kullanılmaktadır.

SSL nedir?

Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında internet üzerinde güvenli veri alışverişi sağlayabilmek amacıyla Netscape Communications Tarafından geliştirilmiştir. Şu anda dünyada sanal ticaret işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. 128 bit şifrelemenin kötü niyetle kırılması/çözülmesi imkansızdır. Daha fazla bilgi için http://tr.wikipedia.org/wiki/Secure_Sockets_Layer sitesi ziyaret edebilirsiniz.

Kredi kartı bilgilerim çalınabilir mi?

128 bit SSL güvenliği olan sitemizde ödeme işlemlerini yaparken kredi kartı bilgilerinin çalınma ihtimali yoktur. Sitemiz kredi kartı bilgilerinizi sistemde saklamaz. Siparişinizle ilgili göndereceğiniz postalarda kredi kartı bilgilerinize asla yer vermeyiniz. E-posta sağlayıcılarının güvenlik açıkları nedeniyle üçüncü kişiler bilgilerinize ulaşabilirler.

3. Gizlilik [Başa dön]

Mihr Yayınları alışverişlerinizde ve üyelik işlemlerinizde kullanacağınız isim, telefon ve adres şeklindeki kişisel bilgilerinizi kargo/kurye şirketi haricinde üçüncü kişiler ile paylaşmayacaktır. Kişisel bilgileriniz (isim, posta adresi, e-posta adresi, kredi kartı bilgileri, satın aldıklarınız vb.) kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez ve sadece www.mihryayinlari.com sitesinde en iyi faydayı sağlamanız amacıyla kullanılır. Bilgileriniz ürün veritabanının korunduğu sistemle korunmaktadır.

Bunun dışındaki kişisel bilgileriniz ise yasal mercilerden gelecek talepler haricinde tümü ile gizli tutulacaktır ve üçüncü kişi ve kurumlarla paylaşılmayacaktır.

Dışarıdan alınan hizmetlerde, hizmet alınan kuruluşlarla imzalanan sözleşmelerde mutlaka müşteri bilgilerinin gizliliğine ait madde bulunmakta ve hizmet alınan kuruluşlar ve çalışanlarının mihryayinlari Güvenlik Politikaları çerçevesinde tesbit edilen gizlilik ve sır saklama kurallarına uymaları istenmektedir.

Toplanan üye bilgilerinin gizliliği, güvenliği ve müşteri istekleri doğrultusunda kullanılması mihryayinlari olarak bizim temel yaklaşımımızdır.

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Başka bir üyenin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Üye bilgileri mihryayinlari içerisinde sağlanan güvenlik şartları içerisinde gizlidir ve mihryayinlari çalışanlarının ve görevlilerinin söz konusu müşteri bilgilerine erişimleri mihryayinlari Güvenlik Politikaları çerçevesinde düzenlenmiş olup; müşteri bilgileri hukuki zorunluluk durumları haricinde hiç bir kişi ve kurum ile paylaşılamaz.

Üye, mihryayinlari internet ortamlarındaki bilgilerine erişmek için kendisini doğru biçimde sistemlerimize tanıtmak zorundadır. Buradaki sorumluluk tamamen üyeye aittir.

İstediğiniz zaman üyelikten ayrılabilirsiniz.

mihryayinlari.com'dan, üye ve ziyaretçilerin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında herhangi bir amaç ile kullanılamaz.

4. Haklar [Başa dön]

Mihr Yayınları, satışını gerçekleştirdiği matba ürünleri ile diğer ürünlerde T.C. yasaları ile belirlenen tüketici haklarını ve iade haklarını kabul eder.

www.mihryayınları.com adresinde yer alan her türlü ürün, yazı, resim ve diğer döküman üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz, link verilemez. Bu belge veya dökümanların imzasız kullanımı telif kanunlarına aykırıdır ve Hak Sahibi Mihr Yayınları her hakkını saklı tutar.

© Mihr Yayınları, 2015


Tür : Teknoloji Tarih : 24.07.2015
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]